Atrozol tabl. powl. 0,001 g 28 tabl. Vipharm


Klasyfikacja: Niesteroidowy Inhibitor aromatazy (IA)
Substancja aktywna: Anastrozol
Okres półtrwania: 48h
Dawkowanie: 0.125 - 1mg / dziennie
Blokowanie HPTA: Nie

Więcej szczegółów


Cena:
£65.00


Arimidex jest niesteroidowym, selektywnym inhibitorem aromatazy, stosowanym w leczeniu raka piersi u kobiet. Produkowany przez Zenca Pharmaceuticals, zatwierdzony do użycia w USA w roku 1995.

Anastrozol blokując działanie aromatazy, blokuje tym samym produkcję estrogenów. Zahamowanie aromatazy prowadzi do spadku biosyntezy estrogenów w tkankach obwodowych i guzie, tym samym hamuje rozwój nowotworu. Na pozór podobne działanie wykazuje Nolvadex, on jednak tylko blokuje działanie estrogenów, nie ich produkcję. Działanie Arimidexu jest bardzo skuteczne. 1mg anastrozolu jest w stanie obniżyć poziom estradiolu o 83,5% a estronu o 86,5%. Anastrozol w dawce od 1mg do 10mg jest w stanie zahamować aromatyzacje od 96,7% do 98,7%. Niestety poziom IGF-1 również obniża o około o 18%. Ponadto wpływa na zwiększenie wydzielania przez przysadkę FSH i LH, co przyczynia się do podniesienia ilości testosteronu nawet o 50%. Z tego też powodu może być wykorzystywany podczas PCT, będąc pomocnym w przywrócenia normalnego poziomu endogennych androgenów. Podniesienie poziomu androgenów jest na tyle duże i skuteczne,że czasami używany jest jako środek u ludzi z hipogonadyzmem jako androgenna terapia zastępczą.

Maksymalne stężenie anastrozolu w krwi występuje po 2h od administracji, podanie substancji po posiłku wydłuża ten czas, lecz nie zmniejsza biodostępności. Stabilne stężenie w plazmie krwi, osiąga po około 7 dniach stosowania dawki 1mg dziennie, zatem stosowanie możemy zacząć równocześnie z rozpoczęciem SAA, jest to znacznie krótszy okres niż w przypadku Letrozolu (femara).

Ze względu na bardzo mocne oddziaływanie na gospodarkę hormonalną, w medycynie stosowany jest tylko u kobiet po menopauzie, u których nowotwór rozwinął się mimo wcześniejszej kuracji Nolvadexem (cytrynian tamoxifenu). Armidex jest bardzo użytecznym środkiem dla mężczyzn stosujących sterydy anaboliczne, skuteczniejszym niż stosowane w podobnym celu Nolvadex czy Proviron. Już 1 tabletka dziennie, czyli dawka stosowana w medycynie, przynosi wspaniałe rezultaty. Niektórym wystarczy nawet 0.125mg dziennie. Użycie anastrozolu w cyklach z zastosowaniem mocno aromatyzujących androgenów, takich jak Dianabol czy Testosteron, bardzo skutecznie zablokuje retencję wody i ryzyko wystąpienia ginekomastii. Jeszcze bezpieczniej będzie stosować go wraz z finasterydem. Pierwszy środek blokując konwersję do estrogenów, drugi blokując 5-alfa redukcję, skutecznie minimalizują ewentualne skutki uboczne androgenów. Stosując takie połączenie, testosteron zachowa swą moc, będąc jednocześnie tolerowany podobnie jak nandrolon. Tym samym uzyskiwana masa będzie mieć znacznie lepszą jakość, bez niepotrzebnej retencji wody.

Anastrozol ma jednak także swoje wady, aczkolwiek jest lepiej tolerowany przez organizm od letrozolu. Stosowany w cyklach sterydowych redukuje ewentualne skutki uboczne estrogenów, ale także korzystne dla organizmu skutki wywołane przez estrogeny. Chodzi tutaj min. o cholesterol, oraz wpływ na ciśnienie krwi. Badania wykazały, że stosowanie Arimidexu w cyklach z zastosowaniem testosteronu wyraźnie obniżało poziom HDL. Obawiający się o serce użytkownicy SAA powinni więc lepiej zastosować Nolvadex, w celu powstrzymania ewentualnych skutków ubocznych estrogenów. W przypadku jakichkolwiek problemów z sercem, stosowanie Arimidexu na cyklu nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Cena arimidexu wydaje się być wysoka, porównując do nolvadexu za podobną ilość tabletek. Jednak należy zauważyć, że często do skutecznego działania wystarczy nawet 1/8 tabletki, tak wiec w rzeczywistości różnica ta jest niewielka.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów

Najczęściej kupowane

Aktualnie brak

Promocje

Aktualnie brak promocji